Cyklonavigace Garmin Edge 1050: nový klenot mezi cyklopočítači

Cyklonavigace Garmin Edge 1050: nový klenot mezi cyklopočítači

Cyklonavigace Garmin Edge 1050 se na první pohled od svého předchůdce Edge 1040 moc neliší. Stále má 3,5palcový dotykový displej, robustní konstrukci a výdrž baterie až 20 hodin. Ale nenechte se zmást zdánlivou nenápadností – uvnitř se totiž skrývá řada vylepšení, která z ní dělají ideálního parťáka pro náročné cyklisty.

Jasnější displej pro perfektní navigaci

Nejviditelnějším vylepšením je bezesporu nový displej. Edge 1050 se pyšní vyšším rozlišením (480 x 800 pixelů) a technologií transmisivního LCD, která zajišťuje výjimečnou čitelnost i na přímém slunci. Ať už brázdíte silnice za jasného dne, nebo se vydáváte do stinných lesů, vždy budete mít perfektní přehled o trase, mapách a statistikách jízdy.

Nové funkce pro dobrodružství v terénu

Garmin Edge 1050 není jen obyčejná cyklonavigace. Je to váš průvodce na cestách i v terénu. Díky podpoře Trailforks a MTB Dynamics vám pomůže objevovat nové trasy, ať už se jedná o singletracky, lesní cesty, nebo i náročné sjezdy. Navíc vám Edge 1050 zobrazí typ povrchu cesty, takže budete vždycky vědět, co vás čeká za zatáčkou.

Bezpečnost na prvním místě

Garmin Edge 1050 myslí i na vaši bezpečnost. Nová funkce „Group Ride“ umožňuje sledovat polohu vašich spolujezdců v reálném čase, ať už se jízdy účastníte s přáteli, nebo s cyklistickým klubem. V případě nouze pak můžete pomocí funkce „LiveTrack“ sdílet svou polohu s přáteli nebo rodinou a v případě potřeby aktivovat nouzové volání.

Další funkce, které potěší

Kromě výše uvedených vylepšení nabízí Garmin Edge 1050 i řadu dalších funkcí, které ocení každý cyklista. Mezi ně patří především:

  • Kompatibilita s ANT+ senzory pro měření srdeční frekvence, kadence a rychlosti
  • Podpora chytrých telefonů pro zobrazování příchozích hovorů a textových zpráv
  • Možnost stažení a sledování tréninkových plánů
  • Kompatibilita s virtuálními platformami, jako je Zwift a Strava

Garmin Edge 1050 je špičková cyklonavigace, která uspokojí i ty nejnáročnější cyklisty. Nabízí perfektní kombinaci navigačních funkcí, funkcí pro sledování výkonu a bezpečnostních prvků, a to vše v odolném a kompaktním balení. Pokud hledáte cyklonavigaci, která vám pomůže posunout vaše cyklistické zážitky na novou úroveň, Edge 1050 je jasná volba.

A co chybí?

Jedinou nevýhodou Edge 1050 je oproti Edge 1040 absence solárního dobíjení. To v praxi znamená, že výdrž baterie na delších trasách s navigací a sledováním výkonu se může zkrátit. Pokud pro vás je solární dobíjení důležité, zvažte pořízení Edge 1040, i když postrádá některá vylepšení Edge 1050.

Garmin Edge 1050