🔥 10 tipů jak uspořit baterii u chytrých hodinek Garmin

🔥 10 tipů jak uspořit baterii u chytrých hodinek Garmin

 

Často s námi řešíte výdrž vaši baterie u hodinek Garmin a my jsme se proto rozhodli shrnout naše poznatky a doporučení do deseti tipů, jak lze kapacitu baterie šetřit. Znáte všechny?

Pokud chcete, aby vám baterie vydržela nejdéle a nebo potřebujete minořádně prodloužit výdrž baterie ve vašich hodinkách Garmin, pak nabízíme tyto tipy:

  1. Snížit jas displeje: Displej je jedním z největších spotřebitelů energie. Snížení jasu displeje na nižší úroveň může výrazně prodloužit výdrž baterie.
  2. Vypnout nevyužívané funkce: Pokud nepotřebujete některé funkce, jako je například GPS nebo Bluetooth, vypněte je. Tyto funkce spotřebovávají hodně energie. Můžete je zapnout pouze tehdy, když je skutečně potřebujete.
  3. Vypnout nepotřebné upozornění: Upozornění na zprávy, e-maily nebo jiné aplikace mohou také spotřebovávat energii. Pokud je nepotřebujete, vypněte je nebo nastavte, aby se zobrazovaly pouze na telefonu namísto hodinek.
  4. Omezit používání podsvícení: Podsvícení je další spotřebitel energie. Pokud jej nepotřebujete nebo můžete snížit jeho intenzitu, může to pomoci prodloužit výdrž baterie.
  5. Aktualizovat software: Garmin pravidelně vydává aktualizace softwaru, které mohou zlepšit výdrž baterie. Ujistěte se, že máte nejnovější verzi softwaru nainstalovanou ve svých hodinkách.
  6. Vypnout sledování aktivity: Pokud hodinky sledují vaši aktivitu, jako je počet kroků nebo spálené kalorie, může to také spotřebovávat energii. Pokud to nepotřebujete, můžete tuto funkci vypnout.
  7. Vypnout automatické synchronizace: Automatická synchronizace dat s mobilní aplikací může také spotřebovávat energii. Můžete ji vypnout a synchronizovat data ručně, když je to nutné.
  8. Vypnout hlasové navigace: Pokud používáte hodinky s hlasovou navigací, může to také spotřebovávat energii. Pokud to nepotřebujete, vypněte tuto funkci.
  9. Vypnout vibrace: Vibrace při upozorněních mohou také spotřebovávat energii. Pokud vám to nevadí, můžete vibrace vypnout.
  10. Vypnout sledování spánku: Pokud hodinky sledují váš spánek, může to také spotřebovávat energii. Pokud to nepotřebujete, můžete tuto funkci vypnout.

Pokud máte hodinky delší dobu, pak se může kapacita baterie hodinek samozřejmě časem snížit. A když už výše uvedené tipy nepomohou, může být na místě výměna baterie. Tu nově provádíme v rámci nabídky servisu u modelů Fenix 5 a Fenix 6. Pokud budete potřebovat servis jiného modelu, prosím kontaktujte nás!