🤰 Radíme: Dámské hodinky Garmin – co ženy oceňují? 

🤰 Radíme: Dámské hodinky Garmin – co ženy oceňují? 

Dámské hodinky Garmin – co ženy oceňují?

Máme tu další článek věnovaný ženám. Pokud je pro Vás svět smart fitness hodinek dosud neprobádaný, může pro vás být množství nabízených funkcí a značek opravdu matoucí. V předchozím článku jsme Vám představili 5 nejoblíbenějších Garmin smart hodinek pro ženy, a nyní se zaměříme na detaily výběru těch správných pro vás. 

Možná Vaši pozornost upoutaly hodinky kamarádky ve fitku, možná jste si uvědomily, že o svém těle málo víte, nebo jste zjistily, že rády cvičíte doma, ale hodil by se Vám trenér za zády. Ať už Vás k fitness hodinkám přivedlo cokoli, pomůžeme Vám nahlédnout do Garmin funkcí, na základě kterých si Vy sama určíte, co mají ty vaše nové umět.

Vzhled

První na co se žena u hodinek zaměří je samozřejmě jejich vzhled. Pokud se jí nelíbí, pak to sebelepší funkce nezachrání!  Ať už potřebujete neustále vypadat reprezentativně, nebo chcete hodinky ke každému outfitu, Garmin dokáže ohromit všechny ženy. Garmin umožňuje volbu mezi decentními menšími hodinkami s možností snadné výměny řemínku podle preferencí, ale i robustnějšími – sportovně vypadajícími – hodinkami pro každé dobrodružství. V nabídce se pyšní kulaté tvary obrazovek ale také čtvercové zaoblené a esteticky Vás potěší i množství barevných kombinací samotných hodinek.

Funkce sledování tělesného zdraví

Pokud nad koupí hodinek uvažujete kvůli přehledu Vašeho fyzického zdraví, Garmin hodinky nabízí opravdu široké spektrum funkcí sledování. Hodinky se postarají o monitorování spánku, ve kterém Vám hravě zvládnou v časových úsecích určit hluboký spánek, lehký spánek, REM fáze a přitom Vám nepřetržitě sledují srdeční frekvenci, dýchání, pohyb a okysličení krve. 

V dnešní uspěchané době se stresu nevyhnete ani v práci, ani doma s dětmi. Garmin hodinky na základě srdečního tepu neustále monitorují úroveň Vašeho stresu a v případě dlouho trvajícího stresového úseku Vám podají pomocnou ruku formou dechového cvičení, kterým Vás provedou od začátku až po konec. Funkce práce s dechem nabízí tři různé techniky s rozličnými účely, kterými jsou uklidnění, koherence & uvolnění a soustředěnost. 

Abyste si zvládli naplánovat den, funkce měření tělesné pohody Vám zobrazuje, jak odpočinuté se Vaše tělo cítí po spánku, jak Vás spánek občerstvil a během dne i to, jak se momentálně cítíte a kolik pohody Vám ubral stres. Na základě těchto pozorování Vám hodinky nabízejí přizpůsobená doporučení pro optimální tělesné zdraví a výdrž

Hodinky Vám dále dokážou vypočítat optimální příjem tekutin, který přizpůsobují cvičení a výdeji tekutin, aby bylo Vaše tělo každý den hydratováno tak, jak to opravdu potřebuje. Zvládají sledovat kroky a na základě Vašeho průměrného počtu kroků Vám nastaví denní cíl kroků pro zdravou kondici. Také Vám hodinky nastaví počet aktivních minut, které byste měli za týden naplnit pro zdravou funkci srdce a těla. Do aktivních minut hodinky počítají aktivity, které vyžadují vyšší srdeční tep a cíl Vám stanoví na základě studií o zdraví srdce. Tento cíl je možné si dle preferencí měnit. 

Ke zdravému tělu neodlučitelně patří fyzická aktivita. Hodinky Vám celý den sledují spálené kalorie a dělí je na aktivní a klidové. Dokonce je možné je spárovat s aplikacemi pro sledování příjmu kalorií, jako například „Kalorické tabulky“ a tak mít ještě přesnější přehledy o kalorickém příjmu a výdeji. 

Hodinky Garmin mají více než 20 zabudovaných aktivit, ať už preferujete jógu, nebo jízdu na kole. Díky jejich vodotěsnosti jsou ideální volbou pro milovnice vody. V aplikaci lze zvolit z přibližně 75 dalších možností aktivit a osobního trenéra můžete využít přímo ze zápěstí. Pro usnadnění cvičení, nebo pro úplné začátečníky, Garmin nabízí v rámci tréninku animované ukázky cviků, abyste cvičili opravdu správně! No a pokud se chystáte na maratón, i přípravu a doporučení na progres si do svých rukou převezme Váš trenér na zápěstí. 

Sledování ženského zdraví

Klíčový faktor, kterým se liší výběr hodinek ženami od mužů, je sledování menstruačního cyklu. Garmin nabízí přesné sledování jednotlivých fází cyklu a na základě vědeckých studií Vám na každý den podle fáze v jaké se nacházíte šikovně nabídne doporučení nebo vysvětlení pro Váš aktuální stav. Tato doporučení zahrnují například potřebné potraviny, odpočinek nebo naopak doporučené aktivity. Do kalendáře lze zaznamenávat tělesné symptomy nebo nálady, a tak opravdu poznat své tělo. V případě těhotenství lze přepnout na režim těhotenství, kde Garmin rovněž nabízí doporučení a vysvětlení dění, či sledování pohybu miminka.

Detekce nehod

Další z funkcí, kterou ocení každá žena je detekce nehod. Pokud ráda trávíte čas v přírodě nebo při aktivitách sama, Garmin hodinky Vám v případě nouze nahradí ochránce, a jakmile zaznamenají nehodu, dokáží vyslat zprávu s Vaší polohou Vámi nastaveným nouzovým kontaktům. Pro správné fungování této funkce je třeba mít spárovaný telefon s hodinkami. 

Smart funkce

S Garmin hodinkami dokážete být plně na příjmu i při aktivitách. Hodinky dokáží přijímat oznámení a vy na ně dokážete prostřednictvím hodinek i odpovídat. Na hodinkách je možné sledovat také kalendář s upozorněními na události, aktuální počasí, přepínat hudbu, a nahradí Vám i peněženku, když si po běhu potřebujete koupit vodu.  

Doufáme, že Vám tento článek o ženském pohledu na chytré hodinky pomohl s formulací představ a požadavků na ty Vaše „pravé“, a že Vás třeba inspiroval k tomu si o hodinkách Garmin zjistit víc a nebo si je přímo pořídit. V obou dvou případech Vám rádi pomůžeme s čímkoli bude třeba. Jsme tu pro vás!