🕵️Recenze: Garmin Fenix ​​7 vs Fenix 7 Pro – Senzační HR sensor, upravený displej i GPS

🕵️Recenze: Garmin Fenix ​​7 vs Fenix 7 Pro – Senzační HR sensor, upravený displej i GPS

Garmin Fenix ​​7 vs 7 Pro: Srovnání špičkových chytrých hodinek Garmin

Jak si stojí prémiové modely Fenix ​​7 od Garminu ve srovnání?

Řada chytrých hodinek Fenix ​​od společnosti Garmin vždy představovala v podstatě ty nejlepší modely, které nabízí (mimo skutečně luxusní možnosti, jako jsou hodinky Marq), a v poslední době se vše ještě zkomplikovalo díky uvedení „Pro“ modelů Fenix ​​7 .

To znamená, že kromě Fenix ​​7, 7X a 7S jsou nyní k dispozici také Fenix ​​7 Pro, 7X Pro a 7S Pro spolu s několika dalšími verzemi nabízejícími povrchovou úpravu nebo safírové sklíčko. Jaké jsou však rozdíly mezi standardními a Pro modely?

EMEA 54603 D FAN

 

Cena a dostupnost

Cena je poměrně komplikovaná záležitost, pokud jde o takto širokou řadu hodinek, ale pokusíme se vše zjednodušit – nejlevnější model standardních Garmin Fenix ​​7 začíná na 14 – 15 000 Kč

Pokud jde o řadu Fenix ​​7 Pro, u Fenix ​​7S Pro to znamená nárůst od cca 2 500 Kč až na 10 000 Kč, což do značné míry odráží cenový skok u každého modelu o přibližně 2 500 Kč.

Vzhledem k tomu, že se jedná o starší modely, standardní řadu Fenix ​​7 je možné objednat prakticky kdekoli ihned, zatímco modely Fenix ​​7 Pro jsou na předobjednávku s dodáním očekávaným v řádu několika týdnů. Podle interních informací přímo od Garmin, by se měla dostupnost/skladová zásoba zlepšit v průběhu letních měsíců (červenec/srpen).

 

Základní srovnání Fenix 7 vs Fenix 7 Pro

I když rozdíly v designu a funkcích prozkoumáme podrobněji v dalších odstavcích, realita je taková, že jsou to změny poměrně kontroverzní – co se designu týče, jedná se spíše o kosmetiku, s ohledem na funkce, tam evidujeme některé poměrně zásadní inovace.

Garmin Fenix ​​7Garmin Fenix ​​7 Pro
Monitor srdečního tepuAnoAno (nový model)
Životnost baterieAž 22 dní (solární model)Až 37 dní (solární model)
Vestavěná GPSAnoAno
Velikosti42 mm, 47 mm, 51 mm42 mm, 47 mm, 51 mm

 

Pokud chcete porovnat řadu Garmin Fenix ​​7 a řadu Fenix ​​7 Pro, rychle si všimnete, že se jedná vzhledově o téměř stejné modely, když pomineme jinou strukturu a barvy silikonových řemínků.

Hardware je prakticky identický, ale na straně funkcí je několik vítaných novinek a vylepšení, níže se zaměříme na ty hlavní z nich:

 

Design

Garmin Fenix ​​7 již měl tři hlavní varianty – 7S, 7 a 7X, z nichž každá je o něco větší než ta předchozí.

To je případ řady i Fenix ​​7 Pro se stejnými třemi velikostmi,  7S Pro, 7 Pro a 7X Pro – s velikostí pouzdra 42 mm, 47 mm a 51 mm.

EMEA 54599 D 4

Opět tak získáte hodinky, které jsou robustně postavené, s krásným kovovým pouzdrem, které je skutečně odolné, a navíc s inovovaným displejem, který je ještě jasnější, než u předchozí generace.

Máme informaci, že změn doznala i povrchová úprava DLC („Diamond Like Carbon“), což je speciální vysokopevnostní povrchová úprava kovových částí hodinek (ve variantě se safírovým sklíčkem), která by měla zaručit ještě odolnější zpracování.

Displej

I když hodinky vypadají velmi podobně, stojí za zmínku, že Garmin předělal některé prvky svého transflektivního/transreflexního displeje pro řadu Fenix ​​7 Pro, což znamená, že můžete očekávat lepší čitelnost na ostrém slunci a venku.

54599 D 2

V redakci BOXMAT jsme zprozorovali, že v porovnání s modelem Fenix 7, stačí mít jas na 10% u řady Pro po celou dobu a displej je krásně čitelný i v noci. U verze Fenix 7 jsme zpravidla měli nastavený jas na 20-30%.

Fenix 7 a 7 Pro si můžete standardně pořídit jak v Solar tak i standardní variantě a k dispozici jsou také verze se safírovým sklíčkem – toto zůstalo beze změn.

 

Vlastnosti a funkce

I když hodinky vypadají do značné míry podobně, skutečné rozdíly mezi řadou Garmin Fenix ​​7 a 7 Pro se objeví, až když začnete porovnávat jejich funkce.

Obě sady hodinek mají vynikající sledování GPS s vícefrekvenčním určováním polohy a monitorování srdečního tepu, zde můžeme hovořit o pravděpodobně nejžhavější novince, kdy senzor měření tepové frekvence doznal nejzásadnějších změn.

product121811 2725 cropped.jpg.thumb FFFCFA 1011x1000

Hodinky Pro mají také některé vylepšené softwarové funkce díky svým již zmíněným senzorům, dalších změn se také dočkaly TOPO Mapy.

product121805 2073 cropped.jpg.thumb FFFCFA 984x1000

Mapy zobrazené na obrazovce Fenix ​​7 Pro jsou snáze čitelné s lepšími překryvy a stínováním, ale pravděpodobně se dočkáme podobného vylepšení i u předchozí generace, jelikož se jedná o možnou aktualizaci softwaru.

Modely Pro jsou navíc dodávány s více předem nahranými aktivitami, které si můžete zvolit při svém tréninku, včetně specializovaných aktivit, jako je rafting na divoké vodě.

Poslední zásadní inovace se týká LED svítilny. Zatímco u modelu Fenix ​​7 mají funkci LED svítilny k dispozici pouze modely Fenix 7X, u modelu Fenix 7 Pro LED má svítilnu každá varianta 7S, 7 i 7X. Jedná se o zcela návykovou záležitost, která má navíc bezpečnostní charakter. K dispozici je červené a bílé LED světlo, které lze nastavit dle potřeby – blikající (při běhu nebo jízdě na kole) nebo svítící, pokud potřebujete hodinky využít jako kapesní svítilnu.

spordikell garmin fenix 7 pro solar sapphire fog gray ti ember orange 010 02777 21 spordikell garmin fenix 7 pro solar sapphire fog gray ti ember orange 010 02777 22

V současném poli chytrých hodinek se jedná o jednou značku, která něco podobného nabízí. Suunto, Polar, Coros ani Apple něco podobného na svých zařízeních nenabízí, a upřímně jsme rádi, že první je právě Garmin.

 

Zhodnocení BOXMAT: Určitě řada Fenix 7 Pro nabízí celou řádu zajímavých a hodnotných novinek. Trochu jsme zklamáni, že není patrná žádná změna designu, ale když je něco dokonalé, není důvod to měnit. Co se týče nových funkcí, osobně bychom doporučili ještě počkat, až odezní první nával nedočkavých zákazníků, a hlavně budeme mít více prostoru na detailnější testování zejména nového snímače tepové frekvence, který doznal asi největších změn. Zatím můžete i nadále vybírat z nabídky modelů Fenix 7, které svými funkcemi rozhodně nezaostávají.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *