Uživatelský test výdrže baterie hodinek Garmin (Forerunner 965, Epix Pro a Fenix Pro)

Uživatelský test výdrže baterie hodinek Garmin (Forerunner 965, Epix Pro a Fenix Pro)

Porovnání výdrže baterií různých modelů hodinek Garmin jsem začal řešit především z cestovních důvodů. Možnost odjet na prodloužený víkend nebo týdenní dovolenou bez nabíječky je to co potřebuji. Soustředit se na dovolenou a ne na baterii, kabely a zdroj elektrického proudu.

Garmin uvádí, že Forerunnery 965 mají v rámci smartwatch vydržet 22 dnů, to je o 6 dnů více, než tomu je u modelu Epix Pro ve velikosti 47mm nebo o 4 dny více než u modelu Fenix Pro ve velikosti 47mm (záměrně uvádím čas bez solárního nabíjení). Podrobil jsem srovnatelný test u všech tří výše uvedených hodinek. V rámci 7 dnů jsem s každým zařízením provedl následující aktivity:

  • 4 hodiny běhu s GPS (Automatický výběr satelitů) a aktivní Spotify
  • 3 hodiny chůze s GPS (Automatický výběr satelitů) bez Spotify
  • Každodenní nošení
  • Měření spánku

Jas displeje v rámci aktivit byl nastaven na nejvyšší úroveň s trvalým podsvícením, v rámci všeobecného používání taktéž nejvyšší jas s podsvícením na reakci gesta rukou.

Celkově bych se tedy s Forerunnery měl dostat v rámci svých aktivit na nejdelší výdrž na jedno nabití. K mému překvapení, je bohužel opak pravdou. Po 7 dnech používání mi Fenixy ukazovaly zůstatek baterie 18% do potřeby dalšího nabíjení. Epixům, které mají dle Garminu mít nejnižší výdrž, zbývalo 14% kapacity baterie. U Forerunnerů jsem se nestačil divit, jakým tempem každý den klesala úroveň baterie. Již 6. den mi večer ukazovaly hodinky 11% své kapacity a začal jsem mít obavy, zda vůbec do konce sedmého dne vydržím. Nicméně jsem i zde chtěl zkoušku dokončit. Ta byla ukončena s hodnotou 4% a tím se Forerunnery dostaly na poslední místo mého srovnání. Nevím, zda je to zapříčiněno novým uživatelským rozhraním nebo aktuální verze softwaru obsahovala chybu v rámci firmwaru, případně Spotify. Každopádně jsem byl nemile překvapen, jelikož jsem s tímto výsledkem vůbec nepočítal.


Pascal Schöbel (35 let, Mladá Boleslav), vystudovaný technik a ekonom, pracující v automobilovém průmyslu jako manažer vývoje. Je manželem a otcem 2 dětí, se kterými sdílí veškeré své zájmy, jako je nadšenost do nových technologií v kombinací s venkovními aktivitami za každého počasí. „Od roku 2022 jsem objevil svět Garminu, díky kterému jsem o rok později probudil nadšení do pravidelného běhání a sledování svého kondičního progresu.“

Běhá hlavně pro radost, ale občas se rád přidá i k amatérským závodům. Běžel například:

  • 2023 – Runczech Birell Race 10km
  • 2024 – Runczech Halfmarathon Praha
  • Běhej Lesy Karlštejn 18km

Behej Lesy KarlstejnPascal 2Pascal