Historie a budoucí potenciál Garmin Fenix a Epix

Historie a budoucí potenciál Garmin Fenix a Epix

V tomto článku se podíváme blíže na historii dvou populárních produktových řad hodinek Garmin (Fenix a Epix) a prozkoumáme, co by budoucnost mohla přinést s ohledem na nové funkce a design.

Řada Garmin Fenix za posledních několik let prošla několika iteracemi, přičemž každé nové vydání zahrnovalo nové pokročilé funkce a zdokonalené metriky. Od původního modelu Fenix po nejnovější Fenix 7 Garmin pravidelně vylepšuje design, funkčnost a výkon těchto odolných, multisportovních GPS hodinek. Níže přikládáme časovou osu vývoje tohoto ikonického modelu hodinek Garmin:

  • Červenec 2012: Fenix
  • Březen 2014: Fenix 2
  • Leden 2015: Fenix 3 (vydání až v březnu 2015+)
  • Únor 2016: Fenix 3HR (vydání uprostřed, přidané optické HR)
  • Březen 2017: Fenix 5
  • Červen 2018: Fenix 5 Plus (přidány mapy/hudba/Garmin Pay)
  • Srpen 2019: Fenix 6 a Fenix 6 Pro
  • Červenec 2020: Fenix 6 Solar (navíc solární dobíjení)
  • Leden 2022: Fenix 7 (plus Epix Gen 2 – zatím největší počet inovací: nejnovější sensor tepové frekvence, inovované solární nabíjení a zbrusu nový MIP displej)
  • Květen 2023: Fenix 7 Pro (plus Epix Pro)

Podobně i řada Epix prošla zajímavým vývojem a nabízí dnes svým uživatelům pokročilé funkce, včetně mapových podkladů. Epix má navíc nádherný dotykový AMOLED displej a TOPO mapy, což z těchto hodinek činí univerzální nástroj pro nadšence do outdoorových aktivit.

Budoucí potenciál hodinek Fenix a Epix
Vzhledem k neustálému pokroku technologií existuje velký potenciál pro budoucí vývoj řad Fenix a Epix. S rostoucím zaměřením na zdraví a fitness mohou budoucí verze těchto přístrojů nabídnout ještě pokročilejší možnosti sledování biometrických údajů a analýz.

Kromě toho, jak postupuje vývoj technologií GPS a mapování, můžeme očekávat další zdokonalení navigačních funkcí obou modelů. Vylepšené mapování, integrace rozšířené reality a zdokonalené sledování polohy mohou být v dohledné době přidané jako nové funkcionality těchto vlajkových lodí Garmin.

Další oblastí, kde očekáváme nový posun kupředu, je integrace nových chytrých funkcí a možností konektivity. Uživatelé by tak mohli prostřednictvím bezproblémové integrace se smartphony a jinými zařízeními získat širší škálu funkcí a dat, což by dále zlepšilo jejich celkový zážitek.

Řady Garmin Fenix a Epix mají bohatou historii inovací, přičemž každé nové vydání posouvá hranice toho, co je v oblasti nositelných GPS a fitness přístrojů možné. Vzhledem k neustálému pokroku technologií můžeme očekávat ještě impresivnější funkce a schopnosti integrované do budoucích verzí těchto populárních produktových řad, čímž se dále upevní dominantní pozice společnosti Garmin jako lídra v oblasti nositelné technologie. Sledujte s námi vzrušující novinky ve světě Garmin!

Dočkáme se v roce 2024 nových modelů Garmin Fenix 8 a Garmin Epix 3?

Vrabci si štěbetají, že příchod nových modelů můžeme očekávat v druhém kvartálu roku, tak uvidíme, za jak dlouho je v redakci budeme moci brzy přivítat na testování. Ať vám to tiká! 😉