🏆 Výsledek testu: 5 nejlepších ciferníků chytrých hodinek Garmin

🏆 Výsledek testu: 5 nejlepších ciferníků chytrých hodinek Garmin

 

V chytrých hodinkách Garmin je nativně předinstalováno několik nevýrazných vzhledů. Naštěstí je možné si do hodinek stáhnout vzhledy nové z Garmin Connect IQ a nastavit si vzhled hodinek, který vám bude více sedět a lépe umožní využít všechny funkce hodinek.

V tomto článku Vám nabízíme ty nejlepší, které jsme testovali a proto je doporučujeme. Pořadí odpovídá naší preferenci.

1. Guatro

za nás jasný top vzhled aneb v jednoduchosti a hlavně přehlednosti je krása!

Kompatabilita: řady Fenix 5/6/7, Epix, Fenix Chronos, Marq, Vivoactive 3/4, Venu/Venu 2/Venu Sq, Enduro, Marq, Forerunner 245/745/645 Music/935/945, D2, Approach S60/62

Stažení: zde

quatro 2

2. Enduro

Vzhled pocházející z řady Garmin Enduro vyniká přehledností.

Často se stává, že když Garmin uvede na trh nové hodinky, vyhradí si nějaké nové vzhledy pouze pro tyto hodinky. Vývojáři Connect IQ tento vzhled dokázali vyjmout a nabídnout ho široké veřejnosti k využití i na jiných modelech Garmin.  Vzhled nabízí vedle času a datumu, časy západu/východu slunce, předpověď počasí a základní prvky jako jsou kroky a srdeční frekvence.

Kompatabilita: řada Descent, Forerunner 645/745/245/945, řady Fenix 5/6/7, Marq, Venu SQ, Vivoactive 4

Stažení: zde

enduro

3. Chariot B-Shock

Tento vzhled byl vytvořen pro milovníky předpovědi počasí. Vypadá skvěle na Fenix 6 a Garmin Enduro v propojení s daty z openweather.org.

Kromě předpovědi aktuálního počasí máte k dispozici také další pole pro stav baterie, srdeční tep v reálném čase, počet kroků, vystoupaná patra a údaje o prostředí, jako je vlhkost a povětrnostní podmínky.
Pokud trávíte hodně času venku, pak by vás tento vzhled mohl zaujmout.

Kompatabilita: řady Fenix 5/6/7, Fenix Chronos, Marq, Vivoactive 3/4, Venu/Venu Sq, Enduro, Marq, Forerunner 245/745/645 Music/935/945, D2, Approach S60/62

Stažení: zde

Chariot B Shock

4. SHN TxD

Tento vzhled inspirovaný Garmin Tactix D vypadá skvěle v kombinaci černého pozadí s bílým bílým textem. Barvy a zobrazované funkce je možné  změnit.
K tomu, aby se na vašem ciferníku objevila další data, bude vyžadováno oprávnění k měření tepové frekvence, barometru a teplotním senzorům.

Kompatabilita: řady Fenix 5/6/7, Epix, Fenix Chronos, Marq, Vivoactive 3/4, Venu/Venu 2/Venu Sq, Enduro, Marq, Forerunner 245/745/645 Music/935/945, D2, Approach S60/62

Stažení: zde

SHN TxD

5. Infocal

Vzhled krásně padnoucí na hodinky řady Fenix, Vzhled Infocal zobrazuje všechny důležité parametry ve středu a po obvodu okraje displeje. Můžete přidat až 8 parametrů, které si nakonfigurujete z Garmin Connect nebo Express a invertovat barvy, pokud místo základního barevného pojetí dáváte přednost černému textu na bílém pozadí.  Je také třeba zajistit přístup k senzorům pro zobrazení dat na ciferníku (aktualizace počasí, denní statistiky sledování kondice nebo časy východu/západu slunce).

Kompatabilita: řada Fenix 5/6, Fenix 3, Fenix Chronos, Marq, Vivoactive 3/4, Venu, Forerunner 245/645 Music/745/935/945, D2, Epix, Approach S62

Stažení: zde

Infocal

Aktualizace:

Doplňujeme průběžně o další vzhledy, které objevujeme a testujeme.

6. GearMin 2.0

Vzhled GearMin 2.0 osloví maximalisty, kteří potřebují mít na displeji vše od stavu baterie, teploty, nadmořské výšky, volání a sms, počtu kroků a vzdálenosti… Informace přitom zobracuje velmi přehledně….ostatně posuďte sami u obrázku níže.

Stažení: zde

GearMin 2.0

Nedávno nás také zaujal nový vzhled s přechodovými barvami (modro- zelená), jehož autorem je Radek Polášek. Je ideální pro Garminy s OLED panely. Na F7X ten barevný přechod není tak výrazný.

Ke stažení:

7X Pro: zde  7X: zde  6X: zde  

radek polasek vzhled

POZOR: i přes zajímavé funkce a vzhledy jednotlivých ciferníků výše, doporučujeme pro maximální výdrž baterie používat oficiální ciferníky Garmin. U některých ciferníků třetích stran může docházet k vyšší spotřebě baterie vzhledem k náročnosti a počtu datových polí.