🕵️‍♀️ Recenze: Garmin MARQ 2 aneb nová vlajková loď připlouvá

🕵️‍♀️ Recenze: Garmin MARQ 2 aneb nová vlajková loď připlouvá

Klíčové funkce

Marq 2 nabízí širokou škálu chytrých funkcí z oblasti: sportu, tréninku, analýz, mapování a nebo funkce inteligentních hodinek. Celkově lze říci, že funkce sdílí s Epix Gen 2. Pro jednotlivé verze Marq 2 jsou připraveny dodatečné funkce odpovídající jejich specializaci: Adventurer, Athlet , Aviator, Captain,Golfer.
Díky zářivým barvám na AMOLED displeji perfektně vyniknou TOPO mapy a při aktivitách Marq 2 nabízí detekci nehod, která za Vás vyšle zprávu v případě problémů. (Pro správnou funkci je však třeba být v blízkosti telefonu.)

Mezi dostupné smartwatch funkce patří upozornění, posílání zpráv (pouze pro Android), Garmin Pay, offline přehrávání hudby přes Spotify a úložiště hudby až pro 2000 skladeb. Samozřejmostí je přístup ke Garmin Connect IQ a vodotěsnost 10 ATM. Pro případ, že patříte mezi ty, kteří neustále hledají hodinky nebo mobil, Marq 2 nabízí funkci „najít mé hodinky“ a „najít můj telefon“. 😉

Displej, výdrž a design

  • Atraktivní design
  • AMOLED barevný displej
  • Výborná výdrž baterky
  • Odolné tělo z titanu 5. třídy

Garmin MARQ Gen 2 nabízí několik modelů dle specializace: MARQ Adventurer cílí na dobrodruhy srdcem i duší, MARQ Athlete, jak napovídá název, cílí na atlety, MARQ Aviator je určen pro piloty a MARQ Golfer pro golfové nadšence. Všechny tyto modely mají stejný 46 milimetrový průměr těla, ale každý s vlastním specifickým vzhledem a atraktivní lunetou.

Displej na hodinkách je barevný AMOLED (always-on), se safírovým !zaobleným! sklíčkem. Má průměr 30,4 milimetrů a rozlišení 390 x 390 pixelů. Hodinky nabízejí dotykový, dobře reagující displej a krásně zářivé barvy.

Výdrž hodinek by podle Garminu je značná i přes barevný AMOLED displej. Ve smartwatch módu by měly hodinky vydržet bez nabití až 16 dní, což je o 4 dny více oproti první generaci a při nastavení always-on režimu displeje vydrží až 6 dní. GPS vydrží zapnuto 42 hodin, a v Expedition módu s občasným čtením GPS by hodinky měly vydržet až 2 týdny. Výdrž by tedy měla být srovnatelná s Epix Gen 2.

Režim chytrých hodinek (always on)16 dní (6 dní)
Úsporný režim21 dní
Příjem signálu GPS42 hodin (30 hodin)
Příjem všech satelitů32 hodin (24 hodin)
Příjem všech satelitů multi-frequency28 hodin (22 hodin)
GPS (režim max. úspory)14 dní

Garmin Marq Gen 2 disponuje titanovým (třída 5) tělem i lunetou, aby na jedné straně zaručil ochranu hodinek, ale zároveň byl dost lehký na to, aby uživatel hodinky dokázal nosit celý den. Garmin sice titan využívá i v jiných modelech, ale u Marq 2 se zaručuje zvýšením jeho odolnosti.

783448 2 L1

Marq 2 využívá 22 milimetrové QuickFit řemínky, které jsou jednoduché na výměnu. Každý model má vlastní podobu řemínku. Aviator se pyšní řemínkem z broušeného titanu, zatímco model Athlete má silikonový řemínek, o 23% lehčí než z první generace. Pro model Golfer navrhl Garmin zelený nylonový řemínek ze žakáru.

Celková váha hodinek je 95 gramů nebo 84 gramů se silikonovým řemínkem.

Závěrečné shrnutí

Cena nových Garmin Marq 2 se pohybuje v rozmezí mezi 48 – 65 tisíci korunami. Hodinky nabízejí podařený AMOLED displej, výbornou výdrž baterie, titan 5. třídy a nové perspektivní funkce.

Marq 2 okouzlí luxusním vzhledem, specifickou titanovou lunetou. Mají všechny funkce z nejlepších Garmin hodinek. GPS a funkce měření srdečního tepu jsou přesné, pouze s drobnými odchylkami. Pokud Vám nelichotí cena, stále je možnost zvolit hodinky řady Garmin Fenix či Epix.

  • LUXUSNÍ DESIGN
  • BAREVNÝ AMOLED DISPLEJ
  • JETLAG FUNKCE
  • VÝBORNÁ VÝDRŽ BATERKY
  • VYSOKÁ CENA