🕵️‍♀️ Recenze: Garmin MARQ 2 aneb nová vlajková loď připlouvá

🕵️‍♀️ Recenze: Garmin MARQ 2 aneb nová vlajková loď připlouvá

Klíčové funkce

Marq 2 nabízí širokou škálu chytrých funkcí z oblasti: sportu, tréninku, analýz, mapování a nebo funkce inteligentních hodinek. Celkově lze říci, že funkce sdílí s Epix Gen 2. Pro jednotlivé verze Marq 2 jsou připraveny dodatečné funkce odpovídající jejich specializaci: Adventurer, Athlet , Aviator, Captain,Golfer.
Díky zářivým barvám na AMOLED displeji perfektně vyniknou TOPO mapy a při aktivitách Marq 2 nabízí detekci nehod, která za Vás vyšle zprávu v případě problémů. (Pro správnou funkci je však třeba být v blízkosti telefonu.)

Mezi dostupné smartwatch funkce patří upozornění, posílání zpráv (pouze pro Android), Garmin Pay, offline přehrávání hudby přes Spotify a úložiště hudby až pro 2000 skladeb. Samozřejmostí je přístup ke Garmin Connect IQ a vodotěsnost 10 ATM. Pro případ, že patříte mezi ty, kteří neustále hledají hodinky nebo mobil, Marq 2 nabízí funkci „najít mé hodinky“ a „najít můj telefon“. 😉

Displej, výdrž a design

  • Atraktivní design
  • AMOLED barevný displej
  • Výborná výdrž baterky
  • Odolné tělo z titanu 5. třídy

Garmin MARQ Gen 2 nabízí několik modelů dle specializace: MARQ Adventurer cílí na dobrodruhy srdcem i duší, MARQ Athlete, jak napovídá název, cílí na atlety, MARQ Aviator je určen pro piloty a MARQ Golfer pro golfové nadšence. Všechny tyto modely mají stejný 46 milimetrový průměr těla, ale každý s vlastním specifickým vzhledem a atraktivní lunetou.

Displej na hodinkách je barevný AMOLED (always-on), se safírovým !zaobleným! sklíčkem. Má průměr 30,4 milimetrů a rozlišení 390 x 390 pixelů. Hodinky nabízejí dotykový, dobře reagující displej a krásně zářivé barvy.

Výdrž hodinek by podle Garminu je značná i přes barevný AMOLED displej. Ve smartwatch módu by měly hodinky vydržet bez nabití až 16 dní, což je o 4 dny více oproti první generaci a při nastavení always-on režimu displeje vydrží až 6 dní. GPS vydrží zapnuto 42 hodin, a v Expedition módu s občasným čtením GPS by hodinky měly vydržet až 2 týdny. Výdrž by tedy měla být srovnatelná s Epix Gen 2.

Režim chytrých hodinek (always on) 16 dní (6 dní)
Úsporný režim 21 dní
Příjem signálu GPS 42 hodin (30 hodin)
Příjem všech satelitů 32 hodin (24 hodin)
Příjem všech satelitů multi-frequency 28 hodin (22 hodin)
GPS (režim max. úspory) 14 dní

Garmin Marq Gen 2 disponuje titanovým (třída 5) tělem i lunetou, aby na jedné straně zaručil ochranu hodinek, ale zároveň byl dost lehký na to, aby uživatel hodinky dokázal nosit celý den. Garmin sice titan využívá i v jiných modelech, ale u Marq 2 se zaručuje zvýšením jeho odolnosti.

783448 2 L1

Marq 2 využívá 22 milimetrové QuickFit řemínky, které jsou jednoduché na výměnu. Každý model má vlastní podobu řemínku. Aviator se pyšní řemínkem z broušeného titanu, zatímco model Athlete má silikonový řemínek, o 23% lehčí než z první generace. Pro model Golfer navrhl Garmin zelený nylonový řemínek ze žakáru.

Celková váha hodinek je 95 gramů nebo 84 gramů se silikonovým řemínkem.

Závěrečné shrnutí

Cena nových Garmin Marq 2 se pohybuje v rozmezí mezi 48 – 65 tisíci korunami. Hodinky nabízejí podařený AMOLED displej, výbornou výdrž baterie, titan 5. třídy a nové perspektivní funkce.

Marq 2 okouzlí luxusním vzhledem, specifickou titanovou lunetou. Mají všechny funkce z nejlepších Garmin hodinek. GPS a funkce měření srdečního tepu jsou přesné, pouze s drobnými odchylkami. Pokud Vám nelichotí cena, stále je možnost zvolit hodinky řady Garmin Fenix či Epix.

  • LUXUSNÍ DESIGN
  • BAREVNÝ AMOLED DISPLEJ
  • JETLAG FUNKCE
  • VÝBORNÁ VÝDRŽ BATERKY
  • VYSOKÁ CENA